Kwiecień 23, 2010

Oczyszczenie organizmu z toksyn

Oczyszczanie –jest to działanie, które prowadzi do przyspieszenia eliminacji toksyn z organizmu.

Jedzenie powinno regenerować siły, wzmacniać człowieka. Niestety szczególnie w obecnych czasach jedzeniem często zaśmiecamy swój organizm.

blonnik

Co jemy?
Żywność modyfikowaną genetycznie, konserwowaną, pełną środków chemicznych czyli barwników, przeciwutleniaczy, regulatorów kwasowości, zagęstników, emulgatorów, substancji wzmacniających smak i zapach, substancji słodzących, konserwantów chemicznych. Kilka tysięcy związków chemicznych dodawanych do żywności powoduje ich kumulację, bowiem śladowe ilości tych związków spożywane są w rozmaitym pożywieniu i codziennie.
Mięso zwierząt hodowlanych zawierające hormony wzrostu, antybiotyki, środki uspakajające.
Mleko, które poprzez pasteryzację, niszczącą naturalne enzymy, staje się niestrawne. Z pewnością też mleko nie jest najlepszym źródłem wapnia. Osteoporoza jest najbardziej rozpowszechniona w tych rejonach świata, gdzie spożycie mleka jest bardzo wysokie.

Nawet wegetarianie narażeni są na spożywanie wraz ze „zdrowymi” warzywami i owocami wielkich ilości pestycydów i herbicydów, chyba, że zaopatrują się w Eko produkty.

Dodatkowo zatruwamy się paląc papierosy, przyjmując duże ilości lekarstw, wdychając powietrze przesiąknięte spalinami samochodów, zatrute poprzez emisje toksycznych gazów i pyłów z zakładów przemysłowych. Jak zanieczyszczona jest woda, którą pijemy, nikogo nie trzeba już przekonywać.
Również kosmetyki, których używamy ( a używamy ich coraz więcej) nie są obojętne dla naszego organizmu. W składzie większości kosmetyków znajdują się substancje, które zakłócają gospodarkę hormonalną człowieka. Mimo tego, że substancje te występują tam w „bezpiecznych „ ilościach to używając każdego dnia od kilku do kilkunastu różnych kosmetyków jesteśmy narażeni na ich negatywny wpływ.

Niestety coraz częściej nasz układ wydalniczy nie radzi sobie z rozkładaniem i usuwaniem substancji obcych naszemu organizmowi. Toksyny zatruwają nasze ciała, uniemożliwiają właściwe utlenienie w tkankach i komórkach. Odbiera nam to energię, powoduje pogorszenie stanu zdrowia. Pierwsze sygnały jakie łatwo możemy zauważyć to brak witalności, bezsenność, bóle głowy, obniżony nastrój, zaburzenia koncentracji, ziemista cera, obniżenie sprawności fizycznej, zaparcia, spowolnione trawienie, słaba odporność.
Współzależność między zdrowiem a czystością środowiska nie budzi wątpliwości. W ciągu wielu lat naszego życia w naszych tkankach gromadzą się zanieczyszczenia, które z czasem powodują utratę sił, osłabienie, a wreszcie chorobę. Tylko dzięki właściwej diecie organizm może odzyskać równowagę. Organizm musi odpocząć, wydalić nagromadzone odpadki i oczyścić się. Najlepszą odnową organizmu jest post oczyszczający. Po co wydawać pieniądze na leczenie skoro można tanio i skutecznie zabezpieczyć się przeciw chorobom.

Post oczyszczający uwalnia ciało od toksyn zgromadzonych w mięśniach, komórkach tłuszczowych, gruczołach, tkankach. Gdy nagromadziliśmy ich zbyt wiele płuca, nerki, przewód pokarmowy, skóra mają problemy z ich eliminacją. Trzeba cierpliwości. Warto, bo korzyści są zadziwiające – poprawa krążenia, trawienia, normalizacja ciśnienia, poziomu cholesterolu, cukru, gładka, zdrowa skóra, bystry umysł, lepsza pamięć. Trzeba jednak pamiętać, że samo oczyszczenie organizmu nie wystarczy, jeżeli nie zmieni się nawyków żywieniowych. Oczyszczenie organizmu to świetny początek na przejście na pożywienie zrównoważone, które odbuduje energie życiową. Diety oczyszczające organizm nie mogą być podstawą naszego zdrowia, to tylko punkt zwrotny. Post oczyszczający powinien spowodować nowe nastawienie do zdrowego żywienia oraz zmianę stylu życia. Właściwe odżywianie, dostarczenie organizmowi wraz z pożywieniem energii życiowej spowoduje, że ciało zaczyna samo się oczyszczać.

Organizm może też oczyszczać się samoistnie, nie należy zakłócać, czy hamować tego procesu. Podczas choroby, upału, wysiłku, w saunie naturalnie usuwamy wraz z potem toksyny. Również przypadkowe skaleczenia (krew), płacz (łzy) to dodatkowa szansa na oczyszczenie organizmu. Gdy chcemy się trochę postarać pomóc może, zadbanie o higienę (usuwanie zanieczyszczeń przez skórę), lub właściwe oddychanie, ruch, masaż.

Kategoria: oczyszczanie Autor:

Powiadom znajomych!

Permalink Wydrukuj
Login